2019-08-29

Otrzymasz oferty na montaż pompy gruntowa pompa ciepła i sam wybierzesz, z której z nich skorzystać

Dom 250m2, dobrze izolowany, pompa 11kW z wymiennikiem spiralnym. A pompy ciepła typu powietrze-woda są warte uwagi? Witam, moje doświadczenie z pompą ciepła jest na +. Należy jednak pamiętać, że pompa ciepła to urządzenie, które na wyprodukowanie 1 kW energii cieplnej potrzebuje około 1/4 kW energii elektrycznej. Otrzymasz oferty na montaż pompy gruntowa pompa ciepła i sam wybierzesz, z której z nich skorzystać. Pompa pracowała od początku bardzo intensywnie, aby wygrzać posadzki, na których jesienią układane były panele. POMPA CIEPŁA dom 190m2 użytkowejMam działkę przy kanale jaki rodzaj pompy jest lepszy, proszę o poradę. Zatem twoje wyniki związane z wykorzystaniem pompy ciepła są raczej niemiarodajne. Jeśli pompa ciepla kosztuje realnie 60-70 tysiecy ze wszystkim- to róznica w kosztach jest 40-50 tysięcy. Postrzegam to tak że jestem małym producentem ciepła które wykorzystuje na własny użytek. Prawie tyle samo kosztuje wykonanie dolnego źródła co sama pompa z montażem. Do autora: proszę o obiektywne traktowanie tematu pompy ciepła a nie tendencyjne! Pompa ciepła to nic innego jak sprężarka, trzeba liczyć się z jej awarią. Koszt użytkowania pompy ciepła wylicza się średnio na poziomie 200 pln miesięczie. – Pompę ciepła z dolnym źródłem i podłogówką w domu o standardowej powierzchni wycenia się w zależności od marki urządzenia na 60–65 tysięcy złotych. W przypadku tego systemu dolnym źródłem ciepła jest na przykład woda gruntowa lub woda z powierzchniowych cieków wodnych. Czy warto montowac pompe ciepła w domku letniskowym 50 m2? Czy taka pompa wytwarza duży hałas? Pompa musi być wysokiej klasy. Warto podkreślić, że nie ma dwóch identycznych instalacji wykonanych z pompą ciepła i stąd biorą się różnice w kosztach poszczególnych inwestycji. Własne ujęcie wody + pompa ciepła + kilka mocnych paneli słonecznych = nie płacę nikomu za nic i jestem niezależny. Pytanie: jeśli to jest takie wspaniałe to dlaczego te urządzenia znajdują jedynie ok 4% nabywców wśród wszystkich innych instalujących źródło ciepła w nowo projektowanych i budowanych domach. Realny koszt pompy ciepła z sondami pionowymi oraz wykonaną podłogówką kształtuje się dla takiego domu na poziomie 60–70 tysięcy złotych. Koszt gruntowej pompy ciepła jest spory. Kiedy to wszystko uczciwie się podliczy, to okazuje się, że różnica pomiędzy ceną zamontowania w budynku pompy ciepła i kotła kondensacyjnego kurczy się do 20–23 tysięcy złotych. 60-70 tyś za pompę ciepła z instalacją? Natomiast pomieszczenie na pompę ciepła nie musi być duże.

Zobacz także