2019-10-08

Rekuperacja we Wrocławiu,montowana przez naszych specjalistów, jest oparta na dokładnych wyliczeniach i sprawdzonych projektach

Jaka była podstawowa idea architektoniczna modernizacji domu kostki? Rekuperacja to technika odzysku energii ze zużytego powietrza usuwanego na zewnątrz budynku i wykorzystanie jej do ogrzania tego świeżego, pobieranego z zewnątrz. Rekuperacja daje korzyści także latem, ponieważ pobierane z zewnątrz, gorące powietrze jest schładzane przez to zużyte, usuwane z budynku. Rekuperacja we Wrocławiu,montowana przez naszych specjalistów, jest oparta na dokładnych wyliczeniach i sprawdzonych projektach. Znając sprawność energetyczną możemy określić koszt związany z pracą wentylacji i potencjalne oszczędności/ zyski, które uzyskamy, a co za tym idzie – opłacalność inwestycji. Rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła to rozwiązanie idealne i dostosowane do potrzeb każdego domu. Koszt wentylacji mechanicznej jest więc amortyzowany dzięki generowanym oszczędnością zarówno grzewczym jak i związanym z klimatyzacją pomieszczeń w miesiącach letnich. Koszt ogrzewania budynku wyposażonego w rekuperator zmniejsza się o 30-40%. Urządzenie może współpracować z gruntowym wymiennikiem ciepła, który podnosi temperaturę powietrza nawiewanego zimą, i obniża temperaturę powietrza nawiewanego latem. Rekuperacja – oprócz tego, że przynosi znaczne oszczędności,zauważalnie poprawia też komfort codziennego życia. Rekuperacja to mechaniczna wentylacja, pozwalająca użytkownikowi na odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza. Rekuperator może zostać połączony z gruntowym wymiennikiem ciepła, dzięki czemu w trakcie cieplejszych miesięcy możliwe jest ochładzanie powietrza, a w zimie jego ogrzewanie. Zawsze staram się zaczynać projektowanie domu od wewnątrz – z uwzględnieniem rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń oraz tego, na co jest z nich widok. Do domu z rekuperacją można kupić tańsze okna bez nawiewników, mało tego, w niektórych pomieszczeniach warto zrezygnować z okien zaopatrzonych w otwierane skrzydła. Wszystkich,którym szkoda się rozstać, ze swoim sprawdzonym starym kotłem węglowym Sas, zapewniamy, ze kotły Sas bez problemu można przerobić na opalane pelletem. Warunki panujące w gruntowym wymienniku ciepła powodują, że mogą się w ich rozwijać bakterie niekorzystne dla mieszkańców budynku. Chłodzenie wymiennikiem gruntowym wspomaga też jego regenerację przed kolejną zimą. Koszt wentylacji grawitacyjnej w budynku jednorodzinnym to nawet 40% energii koniecznej do jego ogrzania. Pamiętajmy jednak, że o doborze kanałów wentylacyjnych nie może decydować jedynie ich cena i koszt eksploatacji. Jedynymi dodatkowymi wydatkami jakie poniesie użytkownik jest koszt prądu potrzebnego do działania wentylatorów czy nagrzewnicy, a także sumy potrzebne do zapłacenia za przeglądy całej instalacji.

Zobacz także